Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální předpis je naprostou nutností....

IATA - International Air Transport Association - mezinárodní organizace sdružující letecké přepravce sídlící v Montrealu (Kanada).

DGR - Dangerous Goods Regulations - příručka vydávána IATA stanovující podmínky pro přepravu nebezpečných látek.

SDDG - Shippers Declaration for Dangerous Goods - deklarace vydávána k letecké zásilce s nebezpečným zbožím.

MSDS - Material safety data sheet - český známý jako bezpečnostní list (BL). Mimo jiné jsou v něm uvedeny informace týkající se jeho nebezpečnosti pro různé typy přepravy.


Pro leteckou přepravu nebezpečných látek platí zřejmě nejpřísnější předpisy na balení nebezpečných látek, především jejich množství a způsobu zabalení.

Obyčejný sprej - ať je to ochranný lak na boty či parfém - který je poháněn plynem, již musí být balen podle dané balicí instrukce předpisu IATA-DGR a následně i označen doprovázen deklarací SDDG.

Problematika balení leteckých zásilek s nebezpečným zbožím je velice obsáhlá. Základ vždy tvoří informace z bezpečnostního listu a předpisu IATA-DGR. Předpis stanoví na základě bezpečnostního listu tzv. balicí instrukci, ve které jsou uvedeny limity přepravované nebezpečné látky, možné způsoby přepravy a typy obalů. 

K finálnímu určení způsobu balení jsou zapotřebí ještě další informace, jako jsou např. druh a rozměry originálních obalů, objem resp. hmotnost jednotlivých balení aj. 

 

Rádi vám navrhneme způsob zabalení či přebalení vaší zásilky s nebezpečným zbožím a zpracujeme cenovou nabídku. V případě, že jenom nevíte, zda vámi připravovaná zásilka spadá do režimu nebezpečných látek pro leteckou přepravu, rádi vám bezplatně poradíme. K tomu stačí pouze zaslat na naší adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. bezpečnostní list (BL, MSDS) a množství látky, které potřebujete odeslat. Budeme vás kontaktovat a snažit se poradit co nejdříve.

 

Naše práce nás totiž baví, rádi vám pomáháme zdolávat překážky......

Go to top