Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Námořní přeprava nebezpečného zboží


IMDG - International Maritime Dangerous Goods - IMDG Code - Stanovuje podmínky přepravy nebezpečných věcí po moři.

IMO - International Maritime Organization - Mezinárodní námořní organizace, která spravuje IMDG Code.

IMO-DGDIMO-Dangerous Goods Declaration - deklarace vydávána k letecké zásilce s nebezpečným zbožím.

MSDSMaterial safety data sheet - český známý jako bezpečnostní list (BL). Mimo jiné jsou v něm uvedeny informace týkající se jeho nebezpečnosti pro různé typy přepravy.


1. CHARAKTERISTIKA NÁMOŘNÍ PŘEPRAVY

I když naše země nemá přímý přístup k moři, tento způsob přepravy pro zasílání ať už menších či větších zásilek s nebezpečným zbožím je často využíván, obdobně jak doprava letecká nebo pozemní.

Tento druh přepravy je vhodný v případě, že potřebujete zaslat větší množství nebezpečných látek co do hmotnosti nebo objemu, kdy letecká přeprava nemá takové kapacitní možnosti jako přeprava námořní. Neméně důležitý je i finanční aspekt, protože námořní přeprava je levnější alternativou přepravy zboží mezi kontinenty. 

2. SPECIFIKA BALENÍ NÁMOŘNÍCH ZÁSILEK  S DG

O co je v případě leteckých zásilek předpis přísnější na množství přepravované látky, u námořních zásilek je například velice důležitý i faktor, do jaké míry je látka nebezpečná k možnému znečištění moře.

Každá zásilka musí být řádně označena bezpečnostními značkami, zabalena dle předpisu IMDG a doprovázena deklarací k zásilce s nebezpečným zbožím IMO-DGD.

3. PODKLADY PRO ZPRACOVÁNÍ NÁVRHU BALENÍ

K  určení způsobu balení jsou zapotřebí informace, jako jsou bezpečnostní list, celkové množství, druh a rozměry originálních obalů, objem resp. hmotnost jednotlivých balení aj. 

  • název přepravovaného zboží
  • bezpečnostní list (MSDS) přepravovaného zboží (jednotlivě) v ENG nebo CZ
  • skutečné rozměry originálního balení (jednotlivě) - (průměr/v nebo d/š/v)
  • skutečné množství přepravovaného zboží (litry / kg)
  • fotodokumentace přepravovaného (není nutné)
  • cílová destinace

 

Rádi vám navrhneme způsob zabalení či přebalení vaší zásilky s nebezpečným zbožím a zpracujeme cenovou nabídku. V případě, že jenom nevíte, zda vámi připravovaná zásilka spadá do režimu nebezpečných látek pro námořní přepravu, rádi vám bezplatně poradíme. K tomu stačí pouze zaslat na naší adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. bezpečnostní list (BL, MSDS) a množství látky, které potřebujete odeslat. Budeme vás kontaktovat a snažit se poradit co nejdříve.

 

 

Naše práce nás totiž baví, rádi vám pomáháme zdolávat překážky......

Go to top